RAPORT DLA BRANŻY CRE

LCA Software 2023

Jak wybrać narzędzie do zarządzania śladem węglowym budynku?


O raporcie

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych, obliczanie śladu węglowego staje się nieuniknionym elementem zarówno dla firm, jak i jednostek. Wymaga to narzędzi, które pomogą nam w tym zadaniu.

Celem raportu jest pomoc managerom w dokonaniu świadomego wyboru narzędzi do obliczania śladu węglowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i celów organizacji.

Chcemy przedstawiać pojęcia związane z ekologią i śladem węglowym w prosty sposób, aby nie był to temat zarezerwowany tylko dla specjalistów.


Pobierz nasz raport jeśli chcesz wiedzieć:

  • dlaczego należy dbać o niski ślad węglowy
  • jak dbać o niski ślad węglowy
  • co jest potrzebne przy obliczaniu śladu węglowego
  • jakie są wyzwania i w czym może pomóc dedykowane oprogramowanie
  • jakie funkcje powinno posiadać oprogramowanie LCA
  • jakie narzędzia są aktualnie dostępne


Jeśli chociaż jeden punkt jest ważny dla Twojej pracy i celów Twojej organizacji - koniecznie zapoznaj się z naszym raportem!

Zarejestruj się aby otrzymać raport!

Uzupełnij formularz. Na podany adres e-mail otrzymasz dostęp do raportu. 

Autorzy

Proptech Foundation

Ewa Zagórska

Architektka i menedżerka | Analityk & Researcher Proptech Foundation

Architektka i menedżerka z kilkunastoletnim doświadczeniem przy realizacji inwestycji komercyjnych w branży budowlanej, specjalizująca się w projektowaniu obiektów biurowych i mieszkaniowych oraz realizacji obiektów w technologii modułowej prefabrykowanej. Posiada doświadczenie we wdrażaniu oprogramowania BIM a także projektowania i wykorzystania nowych technologii w realizacji budynków ekologicznych i zero energetycznych.

Proptech Foundation

Michał Kozłowski

Member Of The Supervisory Board, ESG and Sustainability Lead | Co-Founder

Lider obszaru ESG w Proptech Foundation, autor szkolenia ESG Digital Leader. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Dyrektor Regionalny w spółce technologicznej. Prywatnie zapalony wspinacz, w wolnych chwilach uprawia pomidory.

Proptech Foundation

Bartosz Dobrowolski

Co-Founder | Technology & Innovation Advisor

Ekspert w zakresie transformacji cyfrowej, budowania wartości rozwiązań technologicznych, user experience, a także efektywnej komunikacji produktowej i sprzedaży z ponad 20 letnim doświadczeniem. Współzałożyciel organizacji Proptech Foundation skupiającej liderów innowacji cyfrowej w branży nieruchomości komercyjnych. Edukator i mówca inspiracyjny.

Komentarz

Bjerg Arkitektur | Politechnika Warszawska

dr inż. arch. Mateusz Płoszaj-Mazurek

Architekt w Bjerg Arkitektur, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

“Raport LCA Software przekrojowo analizuje problematykę wielokryterialnego wyboru narzędzia wspierającego szacowanie śladu węglowego budynków. Dzięki lekturze tego opracowania przyszły użytkownik może lepiej zorientować się o plusach różnych dostępnych na rynku narzędzi.”

Dowiedz się więcej pobierając raport!

Polish Green Building Council (PLGBC)

Alicja Kuczera

CEO | Dyrektorka Zarządzająca Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego |

"Największą trudnością w popularyzacji analiz LCA jest brak jednolitej i spójnej metodyki obliczania śladu węglowego budynków. Należy więc wypracować jednolite podejście do zakresu i metodyki wyznaczania całkowitego śladu węglowego z uwzględnieniem różnych rodzajów budynków w celu uzyskania przejrzystych wyników oraz umożliwienia ich porównywania."

Dowiedz się więcej pobierając raport!

.